Domy s pečovatelskou službou

 


Pečovatelská služba je poskytována také obyvatelům v domech s pečovatelskou službou Pod Kalvárií č. p.90 a na Sadové ulici č. p. 1554 v Napajedlích.
Obě budovy jsou ve vlastnictví města Napajedla. Pečovatelská služba Napajedla, příspěvková organizace má prostory pro svou činnost  bezplatně propůjčeny na základě Smlouvy o bezplatné výpůjčce. Město zajišťuje údržbu, opravy a investice budov.

  

Dům s pečovatelskou službou Pod Kalvárií

Dům s pečovatelskou službou Pod Kalvárií č.p. 90 se nachází v blízkosti lesa, ve velmi klidném prostředí, s nádherným výhledem na město Napajedla a jeho okolí. Objekt má k dispozici 44 obytných jednotek – nájemních bytů 1+kk, z nichž 16 je bezbariérových. V každé bytové jednotce může žít jak jednotlivec, tak i manželský pár. V přízemí domu je umístěno středisko osobní hygieny, prádelna, sušárna a žehlírna. Zde jsou prováděny koupele klientů PS, péče o vlasy a nehty, praní a žehlení prádla, a to nejen pro klienty bydlící v DPS, ale i pro klienty z terénu. Ve vestibulu se nachází knihovna se spoustou knih různých žánrů. Na vestibul navazuje venkovní terasa. V domě je vkusně zařízená společenská místnost, která slouží obyvatelům ke vzájemnému setkávání za účelem konání besed, her, pořádání kulturních akcí a oslav. Obyvatelé ji využívají jedenkrát týdně i pro cvičení seniorů, 2x měsíčně zde funguje také „Klub důchodců při DPS 90“. V domě je rovněž zázemí pro pracovníky Pečovatelské služby Napajedla, příspěvkové organizace ( kanceláře, šatny,sklad). V objektu je výtah, všechny společné prostory jsou bezbariérové.

http://www.napajedla.cz/galerie/562/DPS%2090a.png 

 

 

Dům s pečovatelskou službou Sadová

 Dům se nachází přímo v centru města na ulici Sadová, č. p. 1554. V těsné blízkosti domu se nachází zdravotní středisko, nákupní centrum, drobné obchůdky a také městský úřad. V domě je celkem 22 nájemních bytů ( 1+kk) v režimu DPS, z toho 2 bezbariérové. I zde může v každé bytové jednotce žít jak jednotlivec, tak i manželský pár. V levém křídle domu jsou 3 nájemní byty, které nejsou v režimu DPS. V přízemí domu je zázemí pečovatelské služby ( kancelář pečovatelky), dále výdejna obědů, jídelna, společenská místnost, středisko osobní hygieny, prádelna, sušárna a žehlírna - zde jsou klientům z DPS i z terénu prováděny koupele, péče o vlasy a nehty, praní a žehlení prádla. V přízemí je také soukromá ordinace zubního lékaře. Prostory jídelny jsou využívány ke kulturním akcím, besedám, pravidelně se zde koná mše svatá, ale také tyto prostory slouží seniorům jako tělocvična, kde pod odborným vedením cvičí. Dále se zde schází napajedelský „Klub důchodců“, který zde pořádá řadu zajímavých akcí. V objektu je výtah, všechny společné prostory domu jsou bezbariérové.

 

http://www.napajedla.cz/galerie/562/DPS%20Na%20Kapli.png http://www.napajedla.cz/galerie/562/DPS.png

 

 

Žádosti o umístění do domů s pečovatelskou službou (včetně formuláře „Vyjádření lékaře“) si mohou zájemci vyzvednout na odboru sociálních věcí MěÚ Napajedla (budova spořitelny).

Byty jsou přidělovány radou města na základě návrhu sociální komiseFotogalerieNahoru Přesunout se na začátek stránky

© 2018 Pečovatelská služba Napajedla
Realizace rotate Rotate